NYXbroker
بروکر فارکس

حباب 2001

در حباب 2001 چه اتفاقی افتاد و دلیل آن چه بود ؟

حباب 2001 چیست؟ چقدر در مورد آن می دانید؟ چقدر در مورد مفاهیم زیر شنیده اید و اطلاعات دارید؟
حباب در بازار فارکس
فناوری در حباب
حباب دات کام 2001
شکست دات کام ها
اگر حتی اطلاعات کمی در خصوص اینترنت و تجارتهای اینترنتی داشته باشید و آن گونه که درگذشته بوده است احتمالا با رویداد حباب 2001 و یا به اصطلاح حباب دات کام 2001 آشنا هستید. برای آنکه در این مورد بیشتر بدانید تا پایان مقاله حباب 2001 که به همت بروکر نیکس به نگارش در آمده است همراه ما باشید.
رخدادی که به پایان عمر شرکتهای اینترنتی در سالهای آخر قرن 19 و اوایل قرن 20 منجر شد. این پدیده به قدری دارای اهمیت بوده است که امروزه قسمتی از دانش دیجیتال را تشکیل می دهد.
حباب 2001 منظور آن حبابی است که در سالهای آخرین قرن نوزدهم شکل گرفت. در ادامه بیشتر از حباب دات کام 2001 خواهیم گفت همراه ما باشید.

فهرست مطالب

حباب در بازار فارکس چیست؟

سرمایه گذاری بر روی حباب

حباب dot-com از کی شروع شد؟

با حباب dot-com چه اتفاقی افتاد؟

حباب dot-com چگونه بر اقتصاد تاثیر گذاشت؟

علت انفجار حباب فناوری 2001 چه بود؟

حباب در بازار فارکس چیست؟

 در نخستین بخش از مقاله حباب 2001 به بررسی حباب در بازار فارکس خواهیم پرداخت به همین منظور خوب است ابتدا ببینیم که  مفهوم حباب چیست؟ 

حباب را می توان  یک چرخه اقتصادی دانست  که با افزایش سریع ارزش بازار، مخصوصا در قیمت دارایی ها ظاهر می شود. آنچه که مهم است بدانیم این است که این تورم سریع با کاهش سریع ارزش یا انقباض همراه می باشد که بعضا به عنوان “تصادف” یا “ترک حباب” نام برده می شود.

عموما یک حباب بوسیله افزایش یافتن قیمت دارایی ها ایجاد می گردد که این امر رفتار پرشور بازار ناشی می گردد. در طول زمانی که حباب وجود دارد، دارایی‌ها غالبا با قیمتی یا در محدوده قیمتی معامله می گردند که خیلی بیشتر از ارزش ذاتی خود دارایی می باشد. 

 اما دلیل ایجاد حباب ها توسط اقتصاددانان مورد بحث می باشد. حتی بعضی از اقتصاددانان موافق این امر نیستند که اصلاً حباب ها ایجاد میشوند (این ادعا بر این مبنا می باشد که قیمت دارایی ها اغلب از ارزش واقعی خود منحرف می شود). با این وجود، حباب ها از جمله  حباب 2001 عموما تنها بعد از افت شدید قیمت ها شناسایی و بررسی می گردند. از اینرو حباب در بازار فارکس یک حرکت بازار می باشد که از افزایش به سرعت و تصاعدی قیمت آیتم معاملاتی در یک دوره زمانی تشکیل گشته است.

 

جهت مطالعه ادامه مطلب عضو شوید

وارد شوید!

نمایش نظرات (1)