NYXbroker
بروکر فارکس

معامله‌گر فومو

معامله‌گر فومو چیست ؟ خصوصیات معامله FOMO چیست؟

معامله‌گر فومو به چه کسی اطلاق می گردد؟ فومو در بازار مالی چیست؟ فومو در معاملات به چه معناست؟ اگر از کاربران و خوانندگان پرو پا قرص مقالات آموزشی بروکر نیکس هستید، قطعا می دانید که هدف بروکر نیکس همواره روشن سازی راه پر فراز و نشیب معامله گری برای معامله گرانی است که علاقمند به فعالیت در بازارهای مالی هستند. به همین دلیل همواره تاکید ما بر این است که با مفاهیم و اصطلاحات این بازار آشنا شویم تا به شناخت نسبی بر بازارهای مالی دست یابیم و سپس با استفاده از تکنیک ها و ابزارهایی که وجود دارد بهتر بتوانیم در دنیای معامله گری به موفقیت برسیم. اما مفهومی که در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم مفهوم فومو و معامله‌گر فومو است لذا تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا با هم مفهوم معامله‌گر فومو را بررسی کنیم.

فهرست مطالب

FOMO چیست؟

خصوصیات معامله FOMO چیست؟

چگونه از FOMO در معاملات خود جلوگیری کنیم؟

تاثیر FOMO در معاملات فارکس؟

FOMO چیست؟

در ابتدای مقاله معامله‌گر فومو ببینیم که کلمه FOMO از کجا آمده؟ FOMO مخفف Fear Of Missing Out می باشد که ترجمه فارسی آن ” ترس از دست دادن ” می باشد. حال این ترس از دست دادن ممکن است  یک سودی باشد که در صورت نخریدن یک ارز دیجیتال بدون آنکه قیمت فعلی آن در نظر گرفته شود به سرعت به دست بیاورید و یا به دلایل دیگر… برای آنکه مفهوم فومو بیشتر برایتان روشن گردد مثالی برایتان می زنیم.  

بازار ارز دیجیتال بیشتر بر پایه احساسات است تا منطق لذا یکی از فاکتورهای مهمی که باید در زمان ترید ارزهای دیجیتال  در نظر گرفت FOMO  می باشد.

این مفهوم اشاره به احساس اضطراب یا ایده ای  دارد که سایر افراد در یک تجربه مثبت یا منحصر به فرد

آن را به اشتراک می گذارند در صورتی که شما آن را از دست می دهید.

در بازارهای مالی و معاملات، فومو به ترسی اشاره می کند که یک تریدر یا سرمایه گذار با از دست دادن

یک سرمایه گذاری بالقوه و سودآور یا از دست دادن یک موقعیت معاملاتی احساس می نماید.

این امر بخصوص  برای سرمایه گذاران خرده فروشی که نظم در معامله ندارند می تواند خطرناک باشد  و آنها را تبدیل به یک معامله‌گر فومو نماید! 

 

 

جهت مطالعه ادامه مطلب عضو شوید

وارد شوید!

نمایش نظرات (1)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYX Community جهت دریافت آموزش های رایگان روزانه اینجا کلیک کنید.
Dismiss
Allow Notifications