NYXbroker
بروکر فارکس

مارکت کپ چیست؟

مارکت کپ چیست؟ و ارتباط آن با قیمت بازار چیست؟

مارکت کپ چیست؟ چقدر با مفاهیم بازار فارکس آشنا هستید؟ اگر قصد دارید که در زمینه بازارهای فارکس و ارزهای دیجیتال به فعالیت بپردازید قطعا یکی از سوالاتی که در ابتدا با آن برخورد خواهید کرد این خواهد بود که مارکت کپ چیست؟ و مفهوم و کاربرد آن چیست؟ چنانچه شما هم از علاقمندان به فعالیت و سرمایه گذاری در زمینه ارزهای دیجیتال هستید، خواندن این مقاله را تا انتها به شما توصیه می کنیم.
در این مقاله که به تلاش تیم تحلیلی بروکر نیکس به نگارش درآمده است به این سوال که مارکت کپ چیست؟ خواهیم پرداخت و همچنین سایر مطالب مرتبط با آن از جمله: ارزش بازار،مارکت کپ و قیمت بازار را با هم بررسی خواهیم کرد.
آیا می دانید برای آنکه ارزش یک رمزارز را در بازار بررسی کنیم از چه معیاری باید استفاده کنیم؟ اگر پاسختان به این سوال قیمت ارز دیجیتال است باید بگوییم خیر، نمی توان قیمت یک ارز دیجیتال را به عنوان یک معیار سنجش قرار داد و در قیاس با سایر ارزهای دیجیتال از آن به عنوان معیار سنجش استفاده کرد.
فعالان بازار و تریدرهای حرفه ای از مارکت کپ یا ارزش بازار استفاده می کنند.اما برای آنکه بدانیم مارکت کپ چیست؟ همراه ما باشید در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

ارزش بازار یا همان مارکت کپ (Market Cap) چیست؟

مارکت کپ با قیمت بازار چه ارتباطی دارد؟

مارکت کپ برای چه مواردی کاربرد دارد؟

مارکت کپ بالا یعنی چه؟

مارکت کپ یا ارزش بازار چگونه تعیین می شود؟

مارکت کپ بازار فارکس چگونه است؟

ارزش بازار یا همان مارکت کپ (Market Cap) چیست؟

 

بعد از مقدمه ای که در بالا  عنوان شد بپردازیم به سوال مطرح شده مارکت کپ چیست؟ ارزش بازار در واقع یک اندیکاتور است که به ما جایگاه و ارزش ارز دیجیتال را در بازار نشان می دهد. این شاخص در گرفتن تصمیمات دقیق تر و بهتر در سرمایه گذاری به تریدر کمک بسیاری می کند. ارزش بازار که معادل انگلیسی آن Market Capitalization می باشد، بیانگر ارزش نقدی یک کالا، شرکت و یا یک دارایی می باشد. در این مقاله مد نظر ما ارز دیجیتال می باشد. ارزش بازار که از آن صحبت می کنیم در واقع عددی است که از محاسبه یک فرمول به دست می آید. به اینصورت که تعداد کل توکنهای در گردش را در قیمت آن ضرب می کنیم، پاسخ به دست آمده ارزش بازار آن ارز دیجیتال را به ما نشان می دهد. 

جهت مطالعه ادامه مطلب عضو شوید

وارد شوید!

نمایش نظرات (3)
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYX Community جهت دریافت آموزش های رایگان روزانه اینجا کلیک کنید.
Dismiss
Allow Notifications