NYXbroker
بروکر فارکس

ترید فیوچر

ترید فیوچر چیست و آیا این معاملات امن می باشد ؟

ترید فیوچر چیست؟ کاربرد آن چگونه و کجاست؟ آیا با مفاهیمی از قبیل استراتژی ترید فیوچر آشنا هستید؟ یکی از استراتژیهای مهم دنیای معامله گری چگونه استفاده می شود؟ آیا دوره آموزش ترید با فیوچرز را گذرانده اید؟ چنانچه این سوالات نظیر سوالات شماست، این مقاله را که گروه تحلیلی بروکر نیکس تقدیم می کند مطالعه نمایید و تا انتها همراه ما باشید تا به پاسخ سوالات خود برسید.
همه می دانیم که برای انجام فعالیت ترید در بازارهای مالی راه های گوناگونی وجود دارد. اینکه چرا این همه تنوع در ترید کردن است شاید یکی از دلایل اصلی آن کسب حداکثر سود از بازار باشد.
موضوع این مقاله یکی از طرق مهم معامله کردن در بازار می باشد. همراه ما باشید در ادامه بیشتر و مفصل تر به این مفهوم و تاثیر و کاربردش در بازار خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

ترید فیوچر چیست ؟

معاملات فیوچر چگونه کار می کند؟

معاملات آتی یا همان فیوچر چه مزایایی دارد؟

آیا معاملات آتی امن است؟

آیا می توانم معاملات آتی روز را انجام دهم؟

ترید فیوچر چیست ؟

این نوع از ترید را می توان معاملات آتی معنا کرد. آیا می دانید معاملات ترید فیوچر چگونه کار می کنند؟  آیا معاملات ترید فیوچر امن است؟ این نوع از معاملات یک توافق قانونی می باشد جهت خرید یا فروش یک مشتقه با تاریخ و قیمتی که از قبل برای آن مشخص شده برای آینده.

 ترید فیوچر می تواند کالای فیزیکی باشد و یا ابزار مالی. از آن با نام استراتژی ترید فیوچرز نیز یاد می شود.

بر اساس این نوع از قرارداد مالی خریدار باید بدون توجه به قیمت فعلی که در بازار در تاریخ انقضا وجود دارد، دارایی پایه را به همان قیمت معین شده خریداری کند و  یا فروشنده باید دارایی پایه را با همان قیمت توافق شده به فروش برساند. این نوع قرارداد این امکان را برای سرمایه گذار فراهم می آورد که جهت حرکت قیمت را حدس بزند.

معاملات آتی با هدف حفاظت از حرکت قیمت یک نوع دارایی جهت ممانعت از ضرر و زیانی که تغییرات نامطلوب قیمتی به همراه دارد انجام می شود.

 

جهت مطالعه ادامه مطلب عضو شوید

وارد شوید!

پیام بگذارید
بروکر نیکس | بروکر فارکس - NYX Community جهت دریافت آموزش های رایگان روزانه اینجا کلیک کنید.
Dismiss
Allow Notifications